FILTRY DO WODY

Chyba nikogo z nas nie trzeba przekonywać jak ważna dla naszego zdrowia i samopoczucia jest czysta woda. Dzięki uzdatnieniu pozbywamy się z niej wszelkich szkodliwych zanieczyszczeń, wirusów, bakterii, chloru, czy metali ciężkich. Oczyszczona i zmiękczona woda ma również zbawienny wpływ na sprzęt AGD, a herbata, czy potrawy na niej przygotowywane smakują lepiej.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że dzięki zainstalowanym w domu filtrom możemy ograniczyć zakup wody butelkowanej co korzystnie wpłynie na zmniejszenie wytwarzania odpadów z plastiku oraz pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze.

KORZYŚCI Z ZAMONTOWANIA FILTRA DO WODY​

CZYSTA WODA
NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

FILTROWANA WODA
JEST CZYSTA i PRZEJRZYSTA

- bez wirusów i bakterii
- bez zanieczyszczeń
- bez osadów
- bez chloru i metali ciężkich

OSZCZĘDNOŚĆ PIENIĘDZY

TO SIĘ PO PROSTU OPŁACA

- mniej wydatków na zakupy wody w butelkach
- dłuższa żywotność sprzętu AGD

STAJESZ SIĘ EKO

EKOLOGIA JEST NA TOPIE

- mniej odpadów z tworzyw sztucznych
- czysta woda = zdrowszy organizm

CZY I KIEDY WARTO ZAŁOŻYĆ FILTR DO WODY?

Biorąc pod uwagę fakt, że żyjemy w XXI wieku i jesteśmy członkiem UE możemy mieć pewność, że woda docierająca do naszych mieszkań i domów jest znacznie lepsza niż dawniej. Normy unijne nakładają na nasz kraj większą dbałość o jakość i czystość wody. Jednak istotnymi czynnikami decydującymi o tym, czy zakładać filtr do wody są: stan rur, którymi do nas dociera, jej zapach, smak, barwa i zanieczyszczenia w niej zawarte. Za pomocą testów paskowych sami możemy wykonać podstawowe badanie czystości wody. Natomiast jeśli coś wzbudzi nasze podejrzenia możemy poprosić specjalistów, aby zrobili szczegółową i profesjonalną analizę.

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z ZAŁOŻENIA FILTRA DO WODY

Wśród korzyści wynikających z zainstalowania filtra do wody w swoim domu lub mieszkaniu znajdują się:

  1. Zdrowszy organizm. Poprawę jakości wody odczuje nasze ciało. Mniej zanieczyszczeń, chloru, bakterii i wirusów znacząco wpłynie na nasze zdrowie. Nie będziemy musieli dźwigać ze sklepu zgrzewek z wodą za co podziękuje nam nasz kręgosłup 🙂

  2. Lepszy smak potraw i napojów. Dzięki filtrowi możemy znacznie poprawić zapach, smak i twardość wody. Różnicę zauważą na pewno osoby, które lubią gotować, ponieważ zupy, sosy, buliony, czy nawet zwykła herbata i kawa będą smakować teraz bardziej wyraziście.

  3. Dłuższa żywotność sprzętów AGD. Pralka, zmywarka, czy czajnik będą dłużej i sprawniej funkcjonować dzięki zmiękczonej wodzie. Nasze urządzenia będą mniej awaryjne ze względu na wolniejsze osadzanie się kamienia.

  4. Oszczędność pieniędzy. Nie będziemy już musieli wydawać pieniędzy na zakup wody butelkowanej dla całej rodziny. Montaż filtra na pewno poprawi budżet domowy.

  5. Dbałość o środowisko naturalne. Picie oczyszczonej wody z kranu pozwoli uniknąć używania wody w butelkach co spowoduje mniejszą produkcję odpadów z tworzyw sztucznych, przede wszystkim z plastiku.

JAKI FILTR DO WODY WYBRAĆ?

Na rynku istnieje wiele rodzajów filtrów do wody. Jeśli pobieramy wodę z wodociągów wystarczy nam założenie filtrów narurowych. Natomiast jeśli mieszkamy w domu i pozyskujemy wodę z własnej studni to konieczne będzie założenie kilku filtrów narurowych lub montaż stacji uzdatniania wody z filtrami kolumnowymi.

Rodzaje filtrów:

  • filtry węglowe– najczęściej używane filtry do wody. Usuwają z niej głównie zanieczyszczenia organiczne i chlor, dzięki czemu polepszają jej smak, zapach i barwę. Mają wkład węglowy, który trzeba wymieniać co 3 lub 6 miesięcy (w zależności od wody). Mogą być montowane na kran, na baterię, na rurę lub w dzbanku.

  • filtry mechaniczne– filtry w rodzaju sita, które zatrzymuje zanieczyszczenia stałe (piasek, żwir, rdzę z rur, kawałki kamienia itp.) Wkładem filtrowym mogą być metalowe siateczki, wkłady piankowe, sznurkowe, czy z włókniny polipropylenowej. Montowane na początku instalacji wodnej, chronią przed zanieczyszczeniami kolejne urządzenia.

  • odżelaziacze– usuwają z wody nadmiar cząstek żelaza i magnezu. Montowane na początku instalacji. Wkład z kruszywem filtrującym powinno się wymieniać co 5-8 lat.

  • zmiękczacze– oczyszczają wodę ze związków magnezu i wapnia co powoduje jej zmiękczenie. Wypełnione są jonitem, czyli żywicą jonowymienną (zamienia jony wapnia i magnezu w jony sodu), którą można regenerować solą kuchenną.

  • filtry z odwróconą osmozą, czyli osmotyczne- to najskuteczniejsze filtry, które usuwają praktycznie 100% zanieczyszczeń mechanicznych, wirusów, bakterii, ale również soli mineralnych, które są ważne dla zdrowia. Filtr składa się z kolumny z membraną osmotyczną, wkładu węglowego i mineralizatora. Są bezobsługowe, ale dość kosztowne. Wymiana wkładów powinna być regularna- raz na pół roku lub rok.

CZYSZCZENIE I WYMIANA FILTRÓW

Warto pamiętać o tym, że filtry do wody trzeba raz na jakiś czas czyścić lub wymieniać wkłady. Częstotliwość wymiany lub serwisu zależy przede wszystkim od tego jaki filtr mamy założony u siebie w domu, mieszkaniu, czy w biurze. Jeśli więc zdecydujemy się na zainstalowanie filtra należy zwrócić uwagę na cenę zakupu i montażu, a także na dostępność i koszt nowych wkładów.

Nie zwlekaj ...

Zamów filtr już dzisiaj

Skontaktuj się z nami przez poniższy formularz